رفتن به مطلب

تمامی فعالیت ها

این جریان به طور خودکار بروزرسانی می شود

 1. دیروز
 2. ناظم ارشد

  اشتباه در محاسبه خمس

  با سلام و احترام پس از تأیید کارشناس ارشد، پاسخ قابل مشاهده خواهد بود. از شکیبایی شما سپاسگزاریم
 3. مهمان

  اشتباه در محاسبه خمس

  سلام علیکم به این سوال پاسخی داده نشده است ولی وضعیت به حالت پاسخ داده شده درآمده است.
 4. مهمان

  خمس

  سلام خدمت حاجی آقا سوال داشتم ؟؟؟ اگر بعد از تاریخ سر سال پول ۵۰ میلیون تومان به دستم بی آید وتا قبل از سال آینده مصرف شود خمس وزکات سر شان می گردد یاخیر
 5. هفته گذشته
 6. مهمان

  مانع رسیدن آب

  سلام. ۱-اگر در دست پوست نیمه کنده باشد ،باید حتما روی آن دست بکشیم تا آب نفوذ کند ،یا مثلا با داخل آب کر کردن آب نفوذ میکند؟ ۲-پوست های کوچک چطور؟ ۳-اگر در هنگام تطهیر شک کنیم رو پوست نیمه کنده شده دست کشیدم یا نه ؟تکلیف چیست؟ در صورتی که اطمینان به اینکه دست نکشیدیم چطور؟ در صورت امکان کاملا توضیح بفرمایید ایت الله سیستانی
 7. با احترام سؤال شما به موضوع جدید منتقل شد. لطفاً سؤالات غیرهمسو را در موضوع جدید مطرح بفرمایید. موفق باشید
 8. محمدآبادی

  سوال

  اگر سفر برای دیدار ایشان ضرورت داشته باشد یا از مصادیق صلۀ رحمِ واجب باشد، می‌تواند به‌حدّ ضرورت بین ۳۱ روز فاصله بیاندازد. اما اگر بتواند به گونه‌ای سفر برود که قبل از اذان ظهر در وطن خود باشد، باید این کار را انجام دهد.
 9. مهمان

  استفاده از دستگاه فشار گاز

  در زمستان در خانه ها گاز کمتر می شود و بیشتر خانه های محله ماشین های فشاری نصب کرده اند که به همین دلیل گاز می گیرند اما در خانه من اصلا گاز نمی آید. آیا استفاده از دستگاه فشار برای من جایز است؟ اگرچه شرکت گاز اجازه نصب این دستگاه را نمی دهد.
 10. مهمان

  سوال

  سلام علیکم از روایات چنین ثابت میشود که آتش به امامان کاری ندارد ، بعد در حادثه بعد عاشورا زمانیکه امام سجادع و اهل بیت به شام رفتند در بین راه بر سر مبارک ایشان خاکستر ریختند بعد عمامه ایشان آتش گرفت چطور جمع میشود دو روایت؟ تشکر
 11. ترنجیان

  دهه فاطمیه

  سلام علیکم مراد از دهه ده روز است اما دلیلی بر اینکه حتما باید ده روز عزاداری شود در ادله نیست ،آنچه لازم است این است که ایام شهادت حضرت که عرفا ایام عزاست رعایت حرمت شود که قدر متیقن آن چند روز قبل وبعد شهادت است.
 12. مهمان

  دهه فاطمیه

  سلام وعرض ادب ببخشین دهه ی فاطمیه دقیقا ازچه روزی شروع میشه؟
 13. محسن زاده

  انترنت

  سلام علیکم خیر، شرعا مسوولیتی متوجه شما نیست
 14. محسن زاده

  سیگار

  سلام علیکم چنانکه گفته شد اگر مصرف زیاد و مستمر آن( شما بخوانید اعتیاد) خوف ضرر مهم و قابل اعتنایی برای انسان ایجاد نماید کشیدن آن جایز نیست
 15. سردار

  انترنت

  امروز در واتساپ من یک پیامک اومد و نوشته بود که فدراسیون جهانی فیفا به همه 50گیگ انترنت رایگان برای دیدن بازی ها میده روی لینک کلیک کنید و بسته رو دریافت کنید و این لینک رو به دوستان تون بفرستید تا اونا هم دریافت کند. و من هم این لینک رو به 20نفر فرستادم آیا این کار من چی حکمی دارد؟ و اگر این افراد در راه حرام این بسته رو استفاده کنن گناهش به گردن من هست؟
 16. مهمان

  سیگار

  نه سوالم درباره جواز کشیدن یا نکشیدن نیست از متخصصی شنیدم که اعتیاد به سیگار طبق نظر ایت اله سیستانی حرام است این میخاستم ببینم درسته؟
 17. ترنجیان

  .......

  در دست هم همان حکم را دارد
 18. ترنجیان

  معامله

  سلام علیکم اگر میوه ها به مرحله ظهور رسیده وتخمینا میتوان مقدار میوه را حدس زد بیع ان صحیح است ولی قبل از ظهور باطل است .
 19. مهمان

  معامله

  سلام علیکم آیه معامله ای مانند: پیش خرید انار های باغی برای یک سال در عوض مبلغی درست است؟؟؟ چون مقدار حاصلات آن مشخص نیست آیا چنین بیعی صحیح است؟؟؟
 20. ترنجیان

  مسابقات فوتبال

  تصاویری که به صورت غیر مستقیم پخش میشود در حکم عکس است ونگاه بدون قصد اشکالی ندارد .
 21. ترنجیان

  نماز

  وقت اداء نافله ظهر وعصر وصبح قبل از نماز است واگر قبل از نماز خوانده نشد میتواند بعد از نماز به نیت ما فی الذمه بخوانید ۰
 22. سلام علیکم خروج زن از منزل شوهر لازم است با اجازه شوهر باشد الا زمانی که اداء واجبی متوقف بر خروج باشد وشوهر اجازه ندهد مثل انجام حج واجب ویا صله رحم واجب که در این صورت اذن شوهر ساقط است.
 23. محسن زاده

  سیگار

  سلام علیکم کشیدن سیگار اگر موجب ضرر و زیان مهمی می شود هر چند در آینده واعم از اینکه آن ضرر معلوم باشد ویا گمان ضرر وجود داشته باشد بطوری که عقلا بر سلامت شخص بیمناک باشند، حرام است. و اما اگر ایمن از ضرر و زیان شدید باشد هر چند بدین جهت که کمتر می کشد، مانعی ندارد.
 24. مهمان

  بدون اجازه مرد بیرون رفتن از خانه

  سلام زن در چه مواردی بدون اجازه همسرش میتواند از منزل خارج شود؟ و آیا این مطلب که آیت الله سیستانی در مورد خروج زن از منزل برای شرکت در راهپیمایی بدون اجازه همسرش فتوا نداده اند و مقلد ایشان میتواند به اعلم بعدی رجوع کند صحت دارد؟
 25. مهمان

  نماز

  اگر کسی بخواهد بعدازنماز جماعت ظهر، نافله ظهر رابخواند به چه نیت بخواند؟
 26. مهمان

  مسابقات فوتبال

  ببخشید متوجه نشدم یعنی به صورت زنده مشکل دارد اما غیر زنده و بازپخش بدون قصد مشکل ندارد؟
 27. مهمان

  اشتباه در محاسبه خمس

  بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم 1- سال خمسی من قمری است و وقتی در پایان ماه شمسی حقوق می گیرم آن بر تعداد روزهای ماه تقسیم کرده و همان مقدار از حقوق که مربوط به قبل از سال خمسی می باشد تخمیس می کنم. به عنوان مثال اگر امسال سال خمسی من معادل روز 10 آبان ماه شده است، حقوقی را که در پایان آبان ماه دریافت کرده ام بر 30 روز تقسیم کرده و ضربدر 10 می کنم و خمس آن را به عنوان مطالبات قبل از پایان سال خمسی که در سال خمسی جدید وصول شده است پرداخت می کنم. آیا این روش صحیح است؟ 2- با توجه به اینکه سالهای زیادی (15 الی 20 سال) اطلاع از این مساله که بایستی حقوق ماه آخر سال خمسی را به روش بالا مخمس کنم، نداشتم در حال حاضر سعی کردم تا جایی که می توانم مقدار حقوق دریافتی سالیان گذشته را محاسبه و به روش بالا خمس آن را حساب کنم. با توجه به اینکه ارزش پول در این سالها کاهش زیادی داشته است آیا همان مبلغ را به عنوان خمس پرداخت کنم کافی است یا بایستی مبلغ بیشتری پرداخت کنم؟ 3- امسال به اشتباه حدود 2 میلیون تومان خمس، اضافه پرداخت کرده ام. آیا می توانم اضافه پرداختی خمس امسال را به جای برخی مواردی که از سالهای قبل محاسبه نشده است، در نظر بگیرم؟
 1. نمایش فعالیت های بیشتر
×
×
 • اضافه کردن...