رفتن به مطلب

تخته امتیازات

 1. محسن زاده

  محسن زاده

  کارشناسان


  • امتیاز

   2

  • تعداد ارسال ها

   1,234


 2. ترنجیان

  ترنجیان

  کارشناسان ارشد


  • امتیاز

   2

  • تعداد ارسال ها

   1,023


 3. سجادی

  سجادی

  کارشناسان


  • امتیاز

   1

  • تعداد ارسال ها

   63


مطالب محبوب

در حال نمایش مطالب دارای بیشترین امتیاز از زمان سه شنبه, 9 اسفند 1401 در همه بخش ها

 1. در تکمیل جواب کارشناس محترم لازم به ذکر است اگر حمام کردن وشستن بدن بعد از حجامت ضرر داشته باشد ،در اینجا وظیفه به جای غسل تیمم است .اما اگر سوال شما از جهت این باشد که چون خون خارج می شود وظیفه چیست در این فرض سوال وظیفه این است که زیر دوش رفته وخون را برطرف کنید ،بعد از برطرف شدن خون یک لحظه اب به نیت غسل برسد کافی است هرچند بعد از ان مجدد خون خارج شود .
  1 امتیاز
 2. توجه به این نکنه لازم است که برخی از مواردی که سهوا انجام میشود سجده سهو برای ان لازم است که تفصیل موارد ان در رساله بیان شده است .
  1 امتیاز
 3. سلام علیکم در افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی یا سود انباشته که سهام جایزه به سهامدار تعلق میگیرد در واقع سرمایه شخص افزایش پیدا نکرده و در مقابل افزایش تعداد سهام ، قیمت سهم کاهش پیدا میکند ، لذا ربح و سود جدیدی برای فرد تحقق پیدا نکرده است . حال اگر اصل سهام را از ربح سال به منظور سرمایه گذاری و کسب سود خریداری کرده باشد و در انتهای سال خمسی سهام جایزه قابل خرید و فروش نباشد میتواند تا زمان ثبت افزایش سرمایه نسبت به پرداخت خمس سهام جایزه تاخیر نماید و در روز بازگشایی خمس قیمت آن روز را فورا پرداخت نماید . در صورتی که خمس را در زمان مقرر پرداخت نکرده باید بالاترین قیمت از زمان بازگشایی تا روز پرداخت را مبنی محاسبه قرار دهد .
  1 امتیاز
 4. سلام علیکم مثل اینکه به همسر خود بگوید من موجودی حسابم را که فلان مبلغ است را با شما مصالحه نمودم و همسرش نیز قبول کند آنگاه همسرش مالک آن مبلغ از موجودی میشود و از ملکیت زن خارج میشود و می‌تواند کارت بانکی آن حساب را در اختیارش بگذارد ضمن اینکه مصالحه کننده می‌تواند شرط کند که مبلغ مورد مصالحه را صرف امور زندگی مشترک نماید
  1 امتیاز
 5. سلام علیکم 1. کسی که کفاره به گردن دارد در پرداخت آن نباید مسامحه کند لکن وجوب فوری ندارد 2. بدهی بابت کفارات و نذر و امثال آن را نمی‌توان در سرسال خمسی از سایر دارائی کسر نمود همیشه سربلند باشید
  1 امتیاز
این صفحه از تخته امتیازات بر اساس منطقه زمانی تهران/GMT+03:30 می باشد
×
×
 • اضافه کردن...