رفتن به مطلب

مصطفی

کاربر
 • تعداد ارسال ها

  5
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  2

مصطفی آخرین باز در روز 26 دی 1400 برنده شده

مصطفی یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است !

1 دنبال کننده

درباره مصطفی

آخرین بازدید کنندگان نمایه

402 بازدید کننده نمایه

دستاورد های مصطفی

Newbie

Newbie (1/14)

 • یک ســـــال با المصباح نادر
 • بیش از ۵ امتیاز دادید
 • یک هفته با المصباح
 • یک ماه با المصباح

نشان‌های اخیر

8

اعتبار در سایت

 1. سلام تحلیلی که گذاشتین مربوط به شرکتهای سرمایه‌گذاری است که یکی از گروههای بورسی است ، و متاسفانه تعمیم داده شده به تمام بورس!! نقل قولها ناظر به شرکتهای تجاری (شرکتهای سرمایه گذاری) است اما موقع مثال زدن ایران خودرو مثال زده شده !! شرکتهای سرمایه گذاری نظیر نماد وصنعت ، وساپا ، صبا ،... باید یک سوم مبلغ شرکت رو ابتدا در بانک قرار دهند و ...
 2. سلام خدمت احمد لطف میفرمایید مصادیق شرکتهایی که سهامدار شراکت در عین ندارند رو بفرمایید! چون با خرید سهام شرکتهای بورسی ، خریدار شریک در عین میشود.
 3. مصطفی

  غسل جنابت تیمم بدل از غسل جنابت

  سلام عرض ادب اگر کسی در شب ماه مبارک رمضان قبل از اذان صبح به خاطر تنگی وقت ، برای ورود به صبح تیمم نماید و بعد از اذان به خاطر مشغول شدن به امری یا فراموشی نماز نخواند تا وقت تنگ شود ، آیا با همان تییم سابق میتواند نماز بخواند یا برای خواندن نماز صبح باید تیمم جدیدی انجام دهد ؟ نظر و فتوای آیه الله سیستانی رو بفرماییید!
 4. سلام دوست عزیز در مورد رمز ارزها ابهامات و اختلافات بسیاری بین اقتصادانها وجود دارد اولین واساسی ترین ابهام :اینکه رمزارزها واقعا پول دیجیتال هستند یا کالای دیجیتالی اگر کوچکترین تحقیقی در این مورد انجام بدین متوجه میشین که هنوز پول بودنشان از منظر اقتصادی تایید نشده ، بلکه دلیل بر عدم آن وجود دارد! اینکه در ابتدا قرار بود پولی غیر متمرکز ارائه شود که جایگزین پولهای رایج تحت سلطه دولت ها باشد ، تحقق پیدا نکرد زیرا نوسانات شدید قیمتی در اکثر این رمزارزها باعث شد اینها از خواستگاه ابتدایی منحرف شده و به کالایی تبدیل شود که تمام قیمت گذاری این رمز ارزها متوقف بر عرضه و تقاضا باشد! و به خودی خود هیچ ارزش ذاتی و حتی قیمتی ندارد!! به تعبیر دیگر اکثر این رمزارزها هیچ پشتوانه‌ای به غیر از عرضه و تقاضا ندارند لذا با ریال و دلار که دارای ارزش و قیمت هستند متفاوت هست که پشتوانه آنها دولتها و بانک مرکزی هر کشور است و نکته مویداین مطلب که رمز ارزها ارزش ذاتی ندارند، همین مقوله ( بلک اوت ) است که بارها طی چندسال ارزهای زیادی از چرخه خارج شده و قیمتشان به صفر رسیده! و از سوی دیگر اکثر دولتها این رمزارزها رو به رسمیت نشناختند و اما از منظر شرعی صرف معامله کردن عده‌ای دلیل بر صحت اون معامله نمیشود و نمونه‌های زیادی میتوان نام برد که افراد زیادی به آن پرداختن اما شرع آن را باطل میداند مانند ربا ،خرید و فروش خمر و مواد مخدر و گوشت حیوانات حرام گوشت مثه خوک و.. و نکته مهمتر اینکه ماهیتی که معلوم نیست پول مجازی است یا دارایی مجازی و احکام کدام بر او باید بار شود مشکلیست که باید حل شود . البته غافل از تفاوت موجود بین کوینها و توکنها نیستم . عرض پایانی اینکه این مطب بسیار پیچیده و جای تحقیق و بررسی دارد حداقل پیشنهاد میکنم نظرات متخصصین در امر اقتصاد و اساتید دانشگاههای کشور خودمون رو در زمینه چیستی رمزینه جویا شوید!
 5. مصطفی

  غسل جنابت تیمم بدل از غسل جنابت

  اگر مکلف به خاطر کمی وقت تیمم بدل از غسل جنابت کند ، آیا با غسل جنابتی که بعدا انجام میدهد میتواند نماز بخواند یا باید وضو هم بگیرد؟
×
×
 • اضافه کردن...