رفتن به مطلب

ترنجیان

کارشناسان ارشد
 • تعداد ارسال ها

  147
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  12

ترنجیان آخرین باز در روز فروردین 2 برنده شده

ترنجیان یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است !

آخرین بازدید کنندگان نمایه

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمی شود.

دستاورد های ترنجیان

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • Dedicated
 • First Post نادر
 • Collaborator نادر
 • One Month Later
 • Week One Done

نشان‌های اخیر

37

اعتبار در سایت

 1. ترنجیان

  غسل

  اگر میدانید غسلی بر شما واجب است ولی نمی‌دانید چه غسلی است ، این غسل کفایت از وضو میکند البته در صورتی که در بین محتملات غسل استحاضه متوسطه نباشد ، اما اگر نمی‌دانید اصلا غسلی واجب است یا خیر ،در این فرض غسل واجب نیست ودر صورت انجام کفایت از وضو هم نمیکند .
 2. ترنجیان

  غیبت

  سلام علیکم اگر طلب حلالیت مفسده ای ندارد ومشکلی ایجاد نمیکند لازم است طلب حلالیت شود والا برای فرد غیبت شده استغفار شود .
 3. ترنجیان

  شستن کف پا هنگام غسل

  سلام علیکم اگر مطمین است آب به کف پا نرسیده نمازهایی که بین آن غسل تا اولین غسلی که انجام داده باید قضا نماید .
 4. ترنجیان

  شستن کف پا هنگام غسل

  در فرض شک به اینکه آب به کف پا رسیده یا خیر هم بنا را بر صحت باید گذاشت .
 5. ترنجیان

  وسواس فکری

  سلام علیکم این گونه وسوسه ها اذیت شیطان است نسبت به مومن ،بر این گونه افکار گناهی ثبت نمیشود وسعی کنید با ذکر ویاد خدا مخصوصا با لا اله الا الله ولا حول ولا قوة الا بالله وذکر شریف صلوات این وسوسه ها را از خود دور کنید . در روایات خوردن هر روز یک انار برای دفع وسوسه های فکری سفارش شده است .
 6. ترنجیان

  سال خمسی

  سلام علیکم جلو انداختن تاریخ خمسی اشکالی ندارد واحتیاج به اجازه هم ندارد . میتوانید قبل از رسیدن تاریخ خمسی محاسبه کنید واز سال های بعد همان تاریخ جدید را معیار قرار دهید .
 7. سلام علیکم اگر وکیل از طرف مرجع تقلید باشد وقتی شما به ایشان پرداخت میکنید گویا به دست مرجع تقلید رسیده است واز ملک شما خارج میشود ولازم است در موارد مصرف سهم امام وسادات هزینه شود .
 8. ترنجیان

  --------

  سلام علیکم اگر بعد از وضو یا غسل متوجه شوید برای شما ضرر داشته آن وضو وغسل باطل است .
 9. ترنجیان

  خمس

  سلام علیکم اگر با پول مخمس خریده اید تا زمانی که فروخته نشده خمس ندارد . زمانی که فروختید قیمت خرید آن خمس با توجه به مخمس بودن خمس ندارد و ارتفاع قیمت آن سر سال خمسی در فرضی که باقی باشد یا تبدیل به سرمایه ای شود خمس دارد . سوال دوم در فرضی که پول پس انداز کند وسال خمسی برسد خمس آن پول واجب است .
 10. ترنجیان

  روزه و نماز استجاری

  سلام علیکم اینگونه امور توافق بین طرفین است وبه هر مبلغی که توافق کنند صحیح است . لذا یک معیار شرعی برای قیمت آن نیست که حکم آن را بیان کنیم .
 11. ترنجیان

  مایع چسبناک شک برنگیز

  سلام علیکم مایع خارج شده مشکوک پاک است مگر اینکه یقین به منی بودن داشته باشید ویا اینکه علایم منی من جمله همراه با شهوت وجستن وسستی بدن را داشته باشد که در این فرض نجس است وغسل واجب می شود
 12. ترنجیان

  غسل جنابت

  سلام علیکم هر زمان آب در اختیار بود طرف چپ را بشویید وغسل صحیح است . چنانچه در این فاصله یکی از مبطلات وضو پیش آمده است برای نماز وضو هم بگیرید .
 13. سلام علیکم در باب وجوهات شرعیه( خمس ) عنوانی به نام مسوول جمع آوری وجوهات نداریم .سهم سادات تا زمانی که به سادات فقیر تملیک نشود ادا نشده ونسبت به سهم امام هم تا زمانی که به قبض فقیه یا وکیل فقیه نرسیده پرداخت محقق نشده است .
 14. سلام علیکم در فرضی که چیزی به سهام اضافه نشده باشد خود سهام به ارث رسیده ارزشش به هشتاد ملیون رسیده وبعد فروخته شده وبا آن سهامی خریدید که افت ارزش داشته در این فرض خمسی بر شما واجب نیست .
 15. ترنجیان

  حق الناس

  سلام علیکم اگر خلاف نیت تامین کنندگان مخارج آن مکان است جایز نمی باشد
×
×
 • اضافه کردن...