رفتن به مطلب

حسینی

▫ کارشناسان
 • تعداد ارسال ها

  7
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

درباره حسینی

آخرین بازدید کنندگان نمایه

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمی شود.

دستاورد های حسینی

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done
 • One Month Later

نشان‌های اخیر

3

اعتبار در سایت

 1. سلام علیکم اگر سال خمسی دارید و قبل از رسیدن سال خمسی از ملک خود خارج کنید و به دیگری هدیه کنید، در این صورت خمس نخواهد داشت.
 2. حسینی

  فسخ باطل کردن عقد موقت

  با سلام و خسته نباشید در ازدواج موقت یا باید مدت عقد که در فرض سوال 3سال است بگذرد یا شوهر بقیه مدت را به زن ببخشد که ظاهرا دسترسی به او هم ممکن نیست. توجه به این نکته لازم است که ازدواج دختر در صورتی صحیح بوده که با اذن پدر دختر این عقد صورت گرفته باشد و الا عقدشان از ابتدا باطل بوده است و اثری بر آن مترتب نمی‌شود.
 3. بسمه تعالی ١. اگر قبل از سال خمسی مورد استفاده قرار نگرفته باشد در اینصورت خمس دارد و اگر قبل از سال خمسی مورد استفاده قرار گرفته باشد و مناسب شانش باشد، خمس ندارد.
 4. بسمه تعالی سلام علیکم صرف بردن به این مجلس برای پسر و راننده کار حرامی نیست، گرچه اگر احتمال تاثیر می‌دهد باید او را نهی از منکر کند تا به آن مجلس نرود.
 5. شک در تحقق مبطل مجرای برائت است و تکلیفی ندارد.
 6. با سلام چنانچه تکان دادن آلت بعد از خروج منی بوده با توجه به اینکه عمدی نبوده این کار روزه را باطل نمی‌کند و کفاره هم ندارد، ولی اگر هنوز منی خارج نشده بود یا مقداری از خروج منی مستند به دست زدن باشد در اینصورت فعل حرام مرتکب شده و روزه باطل است و چنانچه مکلف علم به مبطل بودن استمناء داشته باشد یا جاهل مقصر باشد کفاره هم خواهد داشت و اگر جاهل قاصر باشد کفاره ندارد.
 7. غسل جنابت از وضو کفایت میکند ولازم نیست بعد از غسل جنابت وضو گرفته شود اما در هر صورت اگر وضو گرفته شده نماز خوانده شده صحیح است ومیتوانید نمازهای بعدی را نیز بخوانید.
×
×
 • اضافه کردن...