رفتن به مطلب

Ali123

کاربر آشنا
 • تعداد ارسال ها

  48
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  1

Ali123 آخرین باز در روز شهریور 29 برنده شده

Ali123 یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است !

درباره Ali123

آخرین بازدید کنندگان نمایه

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمی شود.

دستاورد های Ali123

Newbie

Newbie (1/14)

 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

نشان‌های اخیر

11

اعتبار در سایت

 1. Ali123

  وام

  سلام یه وام میخوام بردارم ۱۸ درصد بانک به عنوان خرید کالا برایم وام ۱۸ درصد میدهد حتی صورتحساب خرید کالا هم میخواهند بصورت صوری ۱۰۰میلیون میخواد وام بده نزدیک ۱۳۳تومن میگیره... سوالم اینه که این وام مشکلی نداره؟
 2. Ali123

  تقلید تبعّض در تقلید

  آیا در یک مسئله جزئی هم می توان به اعلم رجوع کرد مثلا در مسئله قرائت در نماز بعضی می گویند مخیر بین تسبیحات و حمد و سوره هستید و بعضی ها می گویند باید تسبیحات اربعه فقط خوانده شود آیا ما می توانیم در این مسئله بخصوص به اعلم رجوع کنیم؟
 3. اگر شخصی سند را پیشاپیش به کسی بدهد بدون در نظر داشتن بخشش و چند وقت بعد فقط ابراز هبه کند آیا بخشش تحقق پیدا کرده است ؟
 4. Ali123

  تقلید تبعّض در تقلید

  سلام آیا مسئله اعلمیت لزوما به همه ی مسایل فقهی سرایت می کند یا خیر مثلا مجتهدی اعلم است و ما از اون تقلید می کنیم و در مسئله ای مجتهد دیگری را از این مجتهد اعلم می بینیم آیا در این مسئله می توانیم رجوع کنیم به مجتهد مذکور یا خیر
 5. تحت تصرف مالکانه چطور؟
 6. قبض در باغ و حویلی و امثال آنها چگونه تحقق پیدا می کند؟ و اگر طرفی که به آن بخشش می کند در حضورش نباشد و به شخصی دیگر بگوید که به طرف بگوید که آن باغ را یا حویلی را به تو بخشیده این هبه درست می باشد بدون اینکه وکالتی در کار باشد ؟
 7. مسألة 253 : إذا اشترى فضّة معيّنة بفضّة أو بذهب وقبضها قبل التفرّق فوجدها جنساً آخر رصاصاً أو نحاساً أو غيرهما بطل البيع، وليس له المطالبة بالإبدال، ولو وجد بعضها كذلك بطل البيع فيه وصحّ في الباقي، وله حينئذٍ ردّ الكلّ لتبعّض الصفقة، وإن وجدها فضّة معيبة فإن كان العوض من جنسها كان له الردّ ولم ‏يكن له أخذ الأرش ولو مع عدم التمكّن من الردّ على الأحوط لزوماً، وإن كان العوض من غير جنسها كان بالخيار بين الردّ وبين المطالبة بالأرش مع عدم التمكّن من الردّ، ولا فرق في ذلك بين كون أخذ الأرش قبل التفرّق وبعده. سلام این مسئله را بی زحمت توضیح دهید .
 8. رساله ذهبیه امام علی بن موسی علیه السلام از نظر سند مورد تایید آقای سیستانی می باشد؟
 9. نماز نافله افضل است یا تعقیبات نماز؟
 10. سلام. در صورتی که قمه زنی یا کاردی زنی ضرر قابل توجه نداشته باشد آیا جایز است یا خیر؟ و در صورتی که ضرر داشته باشد چطور؟ باز هم جایز است؟
 11. در حسینیه ها نیز موجب هتک حرمت شمرده می شود یا خیر و همچنین برای ائمه کف زدن موجب هتک حرمت آن بزرگواران می شود؟ اگر با مثال و مصداق توضیح دهید ممنون میشم که در کجا موجب وهن و در کجا موجب وهن نمی شود.
 12. کف زدن در مسجد حرام موجب وهن می شود؟
 13. کف زدن در مجالس اعیاد ائمه علیهم السلام که در مسجد و حسینیه باشد اشکالی دارد یعنی حرام می باشد یا مکروه؟
 14. مجسمه سازی ذوات الارواح را می توانیم عند ضرورت بسازیم؟ مثلا برای پزشکی تا دکتر بتواند از روی مجسمه توضیح بدهد
×
×
 • اضافه کردن...