رفتن به مطلب

Ali123

کاربر آشنا
 • تعداد ارسال ها

  56
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  1

Ali123 آخرین باز در روز شهریور 29 2021 برنده شده

Ali123 یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است !

درباره Ali123

آخرین بازدید کنندگان نمایه

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمی شود.

دستاورد های Ali123

Rookie

Rookie (2/14)

 • Dedicated
 • First Post نادر
 • Collaborator نادر
 • Conversation Starter
 • Week One Done

نشان‌های اخیر

11

اعتبار در سایت

 1. Ali123

  غسل

  نامشخص بودن نوع غسل !
 2. Ali123

  غسل

  غسل مافی الذمه ای کفایت از وضو می کند؟
 3. Ali123

  حق الناس

  آیا بر اساس شریعت مقدس اسلام ما مجوز این را داریم که پسر خود را که‌ مریضی روانی دارد را به تیمارستان بیاندازیم و اگر آن تیمارستان جای درست برای محافظت نداشته باشد چطور؟ و آیا غیر از تیمارستان جای دیگری می توانیم بیاندازیم مثلا جایی که فردی ساخته و در آن افراد معتاد و دیوانه و غیره نگهداری می کنند و ظاهرا جای درستی برای محافظت نیست؟
 4. Ali123

  حق الناس

  وجه فرق بین حکم متعلم و معلم چیست؟ در حالی با شاگردان نیز شرط شده که اگر چیزی آشامیدن یا خوردن از پیش آنها گرفته شود و پس بهش ندهیم .
 5. Ali123

  غسل

  شخصی مدتی غسل را اشتباه انجام میده حکمش چیست و ایا در حکم بین جاهل و مقصر تفاوتی وجود دارد؟
 6. Ali123

  حق الناس

  اگر لطف کنید مستند آن را برایم بفرستید
 7. Ali123

  حق الناس

  سلام در کلاس های مکتب قانونی وضع شده از طرف مدیر مکتب که هر کس در کلاس چیزی بخورد یا بیاشامد هم جریمه شود و هم آن چیزی که می خورده یا می آشامیده را معلم بگیرد . پرسشم اینست که این چیز گرفته شده حکمش چیست آیا حق الناس شمرده می شود و پس به متعلمین باید داده شود یا خیر می توانیم خودمان از آن استفاده کنیم؟ و همچنین معلمین اگر جریمه نقدی شوند مدیر می تواند از آن پول استفاده شخصی یا استفاده عمومی کند مثل اینکه برای لوازم مکتب خرج کند؟
 8. Ali123

  وام

  سلام یه وام میخوام بردارم ۱۸ درصد بانک به عنوان خرید کالا برایم وام ۱۸ درصد میدهد حتی صورتحساب خرید کالا هم میخواهند بصورت صوری ۱۰۰میلیون میخواد وام بده نزدیک ۱۳۳تومن میگیره... سوالم اینه که این وام مشکلی نداره؟
 9. Ali123

  تقلید تبعّض در تقلید

  آیا در یک مسئله جزئی هم می توان به اعلم رجوع کرد مثلا در مسئله قرائت در نماز بعضی می گویند مخیر بین تسبیحات و حمد و سوره هستید و بعضی ها می گویند باید تسبیحات اربعه فقط خوانده شود آیا ما می توانیم در این مسئله بخصوص به اعلم رجوع کنیم؟
 10. اگر شخصی سند را پیشاپیش به کسی بدهد بدون در نظر داشتن بخشش و چند وقت بعد فقط ابراز هبه کند آیا بخشش تحقق پیدا کرده است ؟
 11. Ali123

  تقلید تبعّض در تقلید

  سلام آیا مسئله اعلمیت لزوما به همه ی مسایل فقهی سرایت می کند یا خیر مثلا مجتهدی اعلم است و ما از اون تقلید می کنیم و در مسئله ای مجتهد دیگری را از این مجتهد اعلم می بینیم آیا در این مسئله می توانیم رجوع کنیم به مجتهد مذکور یا خیر
 12. تحت تصرف مالکانه چطور؟
 13. قبض در باغ و حویلی و امثال آنها چگونه تحقق پیدا می کند؟ و اگر طرفی که به آن بخشش می کند در حضورش نباشد و به شخصی دیگر بگوید که به طرف بگوید که آن باغ را یا حویلی را به تو بخشیده این هبه درست می باشد بدون اینکه وکالتی در کار باشد ؟
 14. مسألة 253 : إذا اشترى فضّة معيّنة بفضّة أو بذهب وقبضها قبل التفرّق فوجدها جنساً آخر رصاصاً أو نحاساً أو غيرهما بطل البيع، وليس له المطالبة بالإبدال، ولو وجد بعضها كذلك بطل البيع فيه وصحّ في الباقي، وله حينئذٍ ردّ الكلّ لتبعّض الصفقة، وإن وجدها فضّة معيبة فإن كان العوض من جنسها كان له الردّ ولم ‏يكن له أخذ الأرش ولو مع عدم التمكّن من الردّ على الأحوط لزوماً، وإن كان العوض من غير جنسها كان بالخيار بين الردّ وبين المطالبة بالأرش مع عدم التمكّن من الردّ، ولا فرق في ذلك بين كون أخذ الأرش قبل التفرّق وبعده. سلام این مسئله را بی زحمت توضیح دهید .
×
×
 • اضافه کردن...