رفتن به مطلب

سجادی

▪ کارشناسان
 • تعداد ارسال ها

  61
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  15

سجادی آخرین باز در روز آذر 21 برنده شده

سجادی یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است !

5 دنبال کننده

درباره سجادی

آخرین بازدید کنندگان نمایه

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمی شود.

دستاورد های سجادی

Rookie

Rookie (2/14)

 • Conversation Starter
 • One Year In نادر
 • Reacting Well نادر
 • Very Popular نادر
 • First Post

نشان‌های اخیر

152

اعتبار در سایت

 1. سجادی

  استبرا کردن

  در استبرا همین که اطمینان پیدا کنید که در مجرا ادرار نمانده کافی است . گر چه این حکم برای کسی هست که دچار وسواس نشده و الا باید اعتناء نشود .
 2. سجادی

  نذر

  سلام علیکم عمل به نذر واجب است و اگر برای اداء نذر نیاز باشد انسان قرض کند میتواند این کار را انجام دهد .
 3. سجادی

  نجاسات

  سلام علیکم انکار خدا و صفات ذاتی او موجب ارتداد شخص میشود و اما اگر از روی عصبانیتی که انسان را از حالت عادی خارج میکند ، سخنی بگوید که به انکار خدا و صفات او برگردد ،چون از روی قصد و عمد نیست باعث ارتداد شخص نمیشود .
 4. سجادی

  عده وفات

  سلام علیکم زنی که در عده وفات هست میتواند از خانه بیرون برود و از جهت شرعی منعی نیست.
 5. سجادی

  نجاست

  سلام علیکم آلودگی و کثیفی از عناوین شرعیه نمی باشد و در تشخیص آن باید به عرف رجوع شود!
 6. سجادی

  کفاره

  سلام علیکم در صیغه نذر و عهد ، گفتن کلمه "نذر و عهد" لازم نیست. و همین مقدار بگوید "برای خدا فلان کار را انجام میدهم " کافیست و نذر محقق میشود و باید به آن عمل نماید و درصورتی که بدون عذر به نذر خود عمل نکند بر او کفاره واجب میشود.
 7. سلام علیکم عده طلاق آن است که بعد از آنکه شوهرش در پاکی طلاقش داد، به‌قدری صبر کند که دو بار حیض ببیند و پاک شود، و همین که حیض سوّم را دید عدّه او تمام می‌شود . زن میتواند بوسیله دارو کاری کند که زودتر حیض شود، البته باید توجه داشته باشد که خونهایی که میبیند حداقل سه روز استمرار داشته باشد و از انتهای حیض قبلی ده روز گذشته باشد. و اگر زودتر از ده روز پاکی خون ببیند این خون جدید را نمیتواند حیض قرار دهد.
 8. سجادی

  وذی

  سلام علیکم آب وذی پاک است و خروج آن باعث جنابت نمیشود.
 9. سجادی

  تقلید

  سلام علیکم مجتهد بودن فرد و نیز اعلم بودنِ مجتهد را از سه راه می‌‌توان شناخت: اوّل: آنکه خود انسان یقین کند، مثل آنکه از اهل علم باشد و بتواند مجتهد و أعلم را بشناسد. دوم: آنکه دو نفر عالمِ عادل که می‌‌توانند مجتهد و أعلم را تشخیص دهند، مجتهد بودن یا اعلم بودن کسی را تصدیق کنند، به شرط آنکه دو نفر عالمِ عادل دیگر با گفته آنان مخالفت ننمایند بلکه اجتهاد یا اعلمیت فرد به گفته یک نفر از اهل خبره و اطّلاع که مورد اعتماد انسان باشد نیز ثابت می‌‌شود. و در صورت تعارض اهل خبره، شهادت گروهی که مهارت و خبره بودنشان بیشتر است، مورد قبول می‌باشد، طوری که احتمال اینکه شهادت این گروه خبره، مطابق با واقع باشد، نسبت به گروه دیگر احتمال قوی‌تری باشد و این احتمال قوی‌تر باعث شود تردید و دو دلی که در ابتدا به سبب تعارض گفتار آن دو گروه ایجاد شده، به یک طرف رفته و گفتار گروه دیگر در مقایسه با آن گروه، عرفاً بدون تردید به حساب آید. سوم: آنکه انسان از راه‌‌های معقول به اجتهاد یا اعلمیت فردی اطمینان پیدا کند، مثل آنکه عدّه‌‌ای از اهل علم که می‌‌توانند مجتهد و أعلم را تشخیص دهند و از گفته آنان اطمینان پیدا می‌‌شود، مجتهد بودن یا أعلم بودن کسی را تصدیق کنند. شایان ذکر است که صرف دیدن اسامی در سایت و منبعی ، تا زمانی که منطبق بر یکی از راههای ذکر شده نباشد ، قابل اعتناء نیست.
 10. سلام علیکم خانمی که عادت وقتیه دارد یعنی هر ماه در وقت معین خون میبیند، اگر در همان ایام خون ببیند و در ابتدا خارج شود و در سه روز اول استمرار داشته باشد، آن خون حیض حساب میشود هر چند آن خون کم باشد. و هر خونی که تا ده روز از ابتدای عادت میبیند ، ملحق به حیض میشود. اما خونهایی که بعد از ده روز میبیند استحاضه حساب میشود ، هرچند زیاد و پر رنگ باشد.
 11. سجادی

  نوع استحاضه زمان تشخیص نوع استحاضه

  سلام علیکم اگر زن نداند استحاضه او از کدام نوع است، موقعی که می‌خواهد نماز بخواند، بنابر احتیاط واجب، لازم است در صورت امکان، خود را بررسی کند، مثلاً مقداری پنبه داخل فرج نماید و کمی صبر کند و بیرون آورد و بعد از آن که فهمید استحاضه او کدام یک از آن سه قسم است، کارهایی را که برای آن قسم دستور داده شده انجام دهد ولی اگر بداند تا وقتی که می‌خواهد نماز بخواند استحاضه او تغییر نمی‌کند، قبل از فرا رسیدن وقت هم می‌تواند خود را بررسی کند.
 12. سلام علیکم در تیمم زدن دستها بر خاک، یک مرتبه کافی است. اما احتیاط مستحب این است که برای کشیدن پشت دستها ، دوباره دستها را بر خاک بزنید. لذا تیمم شما صحیح بوده است. منهاج جلد۱ مساله ۳۶۶
 13. سلام اگر در ترشحات رگه‌های خون وجود داشته باشد عادت ماهیانه محسوب میشود و همچنین اگر خون با ترشحات مخلوط شده و کم رنگ شده باشد اما با ترشحات معمولی تفاوت دارد ، باز هم عادت ماهیانه حساب میشود. و تا انتهای ده روز هر ترشحی که شک دارید همراه خون هست یا نه ، حیض حساب میشود.
 14. سلام علیکم اگه شک دارید که عضوی ظاهر است یا باطن ، باید آن عضو شسته شود.
 15. سلام علیکم منظور از غروب آفتاب از بین رفتن قرص خورشید است.
×
×
 • اضافه کردن...