رفتن به مطلب

اجزای حیوان حرام گوشت در نماز

ارسال های توصیه شده

• کارشناس احکام

سلام علیکم

اجزای حیوان حرام گوشت که خون جهنده دارد نباید در لباس مصلی باشد ولی مو اگر یک دانه باشد ضرری به نماز نمی‌رساند 

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

أن لا يكون من أجزاء السباع بل مطلق ما لا ¬يؤكل لحمه من الحيوان الذي له نفس سائلة على الأحوط لزوماً، ويختصّ المنع بما تتمّ الصلاة فيه وإن كان الاجتناب عن غيره أيضاً أحوط استحباباً، كما أنّ الأحوط استحباباً الاجتناب حتّى عن الشعرة الواحدة الواقعة منه على الثوب وإن لم ‏يجب ذلك، نعم لا بُدَّ من الاجتناب عن روثه وبوله وعرقه ولبنه إذا كان الثوب متلطّخاً به، وأمّا حمل بعض أجزائه - كما إذا جعل في ظرف وحمله معه في جيبه - فلا بأس به.

با این حکم نمی شود که گفت که اگر موی حیوان حرام گوشت گر چه ۲۰ تار باشد باز هم اشکال ندارد چون در مسئله حکم را مختص اون جایی دانسته که بما تتم الصلاه باشد و موی حیوان حرام گوشت چون بما تتم الصلاه نیست لهذا می شود با آن نماز خواند گر چه ۲۰ تار و ۳۰ تار باشد.

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محسن-زاده
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کارشناس احکام

سلام علیکم

منظور این است که ، اگر موی حیوان حرام گوشت چسبیده به ما تتم الصلاه باشد نماز باطل و اگر بما لا تتم الصلاه فیه واقع شده باشد نماز صحیح است

عبارت الواقعه منه علی الثوب گویا همین مطلب است

نه اینکه معیار همین موها باشد که آیا قابلیت تتم الصلاه فیه را داشته باشند یا خیر

فتدبر تعرف

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• مهدی پور عنوان را به اجزای حیوان حرام گوشت در نماز تغییر داد

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...