رفتن به مطلب

شک در بر طرف شدن نجاست

سوال کننده مهمان

ارسال های توصیه شده

سوال کننده مهمان

سلام. حکم پتویی که روی آن به دفعات زیاد منی ریخته و به خشک شویی تحویل داده شود که بسیار تمیز شود ولی بعد که استفاده کنیم هنوز قسمتی از آن زبری حاصل از منی را داشته باشد چیست

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس ارشد

سلام عليكم باید اطمینان به زوال نجاست داشته باشید واگر مشکوکید حکم به طهارت نمی‌شود. 

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

سوال کننده مهمان

سلام پیرو جواب شرعی یکی از میزبانان این سایت که درباره حکم پتوی نجس بود، بنده سوال دیگری دارم. آیا با توجه به این جمله که من از یک سایت دیگر دیده بودم((همین که می دانید آن لکه ها خشک بوده و نمی دانید که با رطوبتی سرایت کرده یا نه حکم به پاکی و عدم نجاست می شود)) بنده وقتی استمنا به دفعات زیاد میکردم و به پتو می چسبید، آثارش با لمس کامل مشخص بود اما حالا که به خشک شویی معتبر((یعنی کامل و دقیق شسته شده و بوی خوبی پتو میدهد)) داده شده و بنده استمنا را هم ترک کردم وقتی به پتو دست میزنم مانند گذشته زبری ناشی از منی به وضوح دیده و حس نمیشود اما کمی خشکی و زبری از  وجود حتمی منی که مثل اثر سوختگی روی فرش میماند را میتوان حس کرد. آیا با این حال نمیتوان آن پتو را روی خود کرد و اینکه بدنم نجس است و غسل لازم است؟ 

۲)اگر بدن عرق کند و به نجاست خشک از منی ندانیم آن قسمت برخورد کرده یا خیر حکم نجاست مرتبت است یا خیر؟ 

ممنون میشوم که جواب جامع و در حد سه چهار خط بدهید تا شکم کامل برطرف شود چون پسری نوجوانم

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محمدآبادی
لینک به دیدگاه

• کارشناس احکام

با سلام و احترام

۱. چنانچه در پاسخ سؤال پیشین بیان شده است، چون شکّ در برطرف‌شدن عین نجاست دارید، پتو نجس محسوب می‌شود.

اگر قبلاً غسل را انجام داده‌اید، غسل جدید بر شما لازم نیست.

۲. اگر شکّ در برخورد بدن خیس با نقطۀ نجس دارید، بدن پاک است.

• پسندیدن 1
وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• مهدی پور عنوان را به شک در بر طرف شدن نجاست تغییر داد

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • اضافه کردن...