رفتن به مطلب

وضوی ارتماسی

------- مهمان

ارسال های توصیه شده

بسمه تعالی
 سلام علیکم
 لطفاً جواب بفرمایید. (این سوالات ناشی از وسواسی نیست، فقط دانستن حکم شرعی است):
۱. در وضوء ارتماسی بعد از شستن صورتم، دست راستم را داخل آب کردم و خارج کردم و بعد اینطور دست چپم را شستم (رمس کردم). تمام دستهایم خیس شد. آیا جائز است که قبل از مسح کردن بر سر و پاها، دست راستم را بر دست چپم بزنم یعنی با دست راستم بر دست چپم از بالا به پایین مسح کنم، دست بکشم تا همه جا خوب خیس بشود؟

۲. آیا اینطور گرفتن وضوء ارتماسی جایز است؟ بعد از شستن صورتم، دست راستم را داخل آب کردم و خارج کردم. بعد همین دست راستم را گذاشتم بر لبه ظرف بزرگ آب که آنجا قدری آب (خیس) بود و بر دست راستم آب خیس اضافه شد. و بعد دست چپم را ارتماسی شستم (رمس کردم):
 ا) آیا دست راستم که زد بر آب جدید، اگر با آن دست بر سرم مسح بکشم وضوء باطل است (که تا به حال اینطور چند بار شده که نمی دانستم)؟
ب) آیا دست راستم که زد بر آب جدید، قبل از مسح کشیدن بر سر، اگر با آن دست بر دست چپماز بالا به پایین بکشم که همه جا خوب خیس بشود، آیا وضوء با شدن آب جدید باطل میشود؟

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس ارشد

سلام علیکم 

۱-اشکالی ندارد .

۲-مانعی ندارد . فقط آن قسمت از دست راست که بر جای خیس گذاشته اید با آن قسمت مسح انجام ندهید . ولی اگر بر دست چپ بکشید مشکلی برای مسح ندارد .

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• مهدی پور عنوان را به وضوی ارتماسی تغییر داد

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...