رفتن به مطلب

وظیفه شخص در صورت ناتوانی در پرداخت کفاره عمد

هما مهمان

ارسال های توصیه شده

باسلام... در کفاره روزه عمد گفته شده  استغفار شود و احتیاط واجب اینکه هر وقت توانایی مالی میسر شد کفاره را بپردازد. من متاسفانه حدود5سالی از دوران بلوغ به بعد روزه نگرفتم. الان مبلغی حدود 100 میلیون دارم و  کارگر شرکت هستم و مشکلاتی دارم  که  احتمال نیاز مندیم وجود دارد. به تدریج کمی پرداخت کردم اما نگرانم. آیا واقعا با توجه به شرایط من احتیاط واجب در دادن کفاره است یا توانایی مالی باید در حد بدون دغدغه باشد ؟ و اگر  الان فوت کنم  قیامت مدیون میشوم؟

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محمدآبادی
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس احکام

با سلام و احترام

تشخیص این نکته با خود شما است، اگر توانایی مالی دارید، به‌گونه‌ای که پرداخت کفاره مشکلی در زندگی شما ایجاد نمی‌کند، بنابر احتیاط واجب پرداخت کفاره لازم است.

سال‌هایی که روزه نگرفته‌اید، اگر درک درستی از وجوب روزه نداشته‌اید، فقط قضای آن را به‌جا آورید و کفاره لازم نیست.

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• مهدی پور عنوان را به وظیفه شخص در صورت ناتوانی در پرداخت کفاره عمد تغییر داد

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...