رفتن به مطلب

آیا داشتن ملک یا خانه در شهر دیگر برای وطن دانستن آن شهر کافی است؟

عبدالله مهمان

ارسال های توصیه شده

بسمه تعالی
سلام علیکم
۱. شخصی (که الان شاید ۴۵ سال دارد) تا به هشت سالگی در یک (مثلاً) روستا با جد پدرش زندگی کرده، بعد جدش خانه را به او هبه کرده‌. بعدها این شخص به شهر دیگر رفته برای زندگی خودش. ولی بعضاً به همان روستا هم میرود ، همسایگان ، او را مسافر حساب نمیکنند، او را میشناسند و شاید می‌دانند که او اینجا خانه دارد. ولی بعد از هبهٔ آن خانه ، در آن خانه یک سال یا شاید چند ماه زندگی نکرده است. آیا آن روستا وطنش محسوب میشود ؟

۲. در جمهوری آذربایجان زندگی می کنم. پدرم متدین نیست. او از دولت آب دزدی میکند، کارگردان دولتی آب هم نمی‌توانند اثبات کنند که تو دزدی می‌کنی از دولت. بنده با خوانوادهٔ خودم با پدر و مادرم زندگی میکنم و بعضاً بنده هم از همان آب در وضوء و در غسل استفاده میکنم ولی بعد از چند ماه پول تمام آبهای که استفاده کرده ام به یک فقیر شیعه میدهم . چون لغو کردن همان آب برایم ممکن نیست و پولش دادن به بودجه دولت هم ممکن نیست. حکم وضو و غسلم چیست ؟

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محسن-زاده
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس احکام
17 ساعت قبل، عبدالله مهمان گفته است:

شخصی (که الان شاید ۴۵ سال دارد) تا به هشت سالگی در یک (مثلاً) روستا با جد پدرش زندگی کرده، بعد جدش خانه را به او هبه کرده‌. بعدها این شخص به شهر دیگر رفته برای زندگی خودش. ولی بعضاً به همان روستا هم میرود ، همسایگان ، او را مسافر حساب نمیکنند، او را میشناسند و شاید می‌دانند که او اینجا خانه دارد. ولی بعد از هبهٔ آن خانه ، در آن خانه یک سال یا شاید چند ماه زندگی نکرده است. آیا آن روستا وطنش محسوب میشود

سلام علیکم

این مقدار از زندگی در آن محل و داشتن ملک در آن مکان برای صدق وطنیت کافی نیست و در سفر به آن مکان، مسافر محسوب می‌گردد

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• مهدی پور عنوان را به آیا داشتن ملک یا خانه در شهر دیگر برای وطن دانستن آن شهر کافی است؟ تغییر داد

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • اضافه کردن...