رفتن به مطلب

وجوب تحصیل علوم دینی

احمدرضا مهمان

ارسال های توصیه شده

مشخصات =

جنسیت=مرد/کلاس =نهم / سن پانزده / وضغیت رضایت والدین از طلبگی = به شدت نامطلوب و در نزدیکی حدود عاق البته این در مورد مادرم است اما پدرم زیاد کار ندارد / علاقه به طلبگی = فعلا که زیاده/ وضعیت درسی = نوبت اول حدود 19 و خرده ای البته مال موقعیه که نمره انگلیسی نزده بودن/

سلام علیکم 

بنده در جاهای مختلف به نقل از مراجع تقلید به کثرت شنیدم که طلبگی را امری واجب میدانند اما من میخواستم نظر مرجع تقلید خود را بدانم 

بنده علی رغم علاقه به تحصیل علوم حوزوی متاسفانه مادری ذارم بشدت مخالف است و مخالفتش هم از روی شفقت و دلسوزی اش است طلاب عزیز هم میگویند طلبگی را به احدی پیشنهاد نمیکنیم اما سوالم اینست ایا واقعا بر من واجب است / اگر باید تلفنی گفتگوکنید لطفا به 

[email protected]

یه ایمیل بزنید و شماره ارسال کنید تماس بگیرم

راستی نمیشه از قایده اضطرار استفاده کرد وطلبه نشد تا عاق هم نشیم یا طلبه شدن بهتره

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس ارشد

سلام علیکم دانستن احکامی که انسان در معرض آن است لازم وواجب است و این امر توقف بر طلبه شدن به صورت رسمی ندارد . وجوب فراگیری علوم دینی برای تبلیغ و دفاع از مذهب ،وجوب کفایی است . مقصود از وجوب کفایی این است که اکر افراد کافی به این امر پرداختند وجوب از گردن دیگران ساقط است ،لذا نسبت به شما در زمان حال وجوب عینی ندارد .

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، ترنجیان گفته است:

،لذا نسبت به شما در زمان حال وجوب عینی ندارد .

خب اونا میگن که در زمان حال ما کمبود مبلغ داریم پس باید مبلغین جدید تربیت شود .

اما نسبت به قسمت دوم جمله =

در زمان حال ایا به دلیل سن کم یا مخالفت والدین / به کدام دلیل واجب نمیشود ؟

لینک به دیدگاه

سلام مجدد 

شما لا اقل اینو اعلام بغرمایید

آیا بر بنده اگر مشخص شود که در حال حضر کمبود مبلغ یا مدافع مذهب و دین داریم واجب میشود این امر (که در بالا اشاره کردم )

لینک به دیدگاه

• کارشناس ارشد

بله نیاز به مبلغ داریم ولی به نحو کفایی . لذا اگر والدین شما با این قضیه مخالفند از انجایی که وجوب عینی ندارد سعی کنید مخالفت نکنید 

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• اضافه کردن...