رفتن به مطلب

اگر کسی مطمئن باشد که نذری داشته، اما یادش نیست که به چه چیزی نذر کرده است، تکلیفش چیست؟

علی مهمان

ارسال های توصیه شده

سلام. 10سال پیش نذر گوسفند کردم. الان که می‌خواهم ادا کنم  نمی‌دانم چرا  احتمال خیلی ضعیف میدهم  شاید در آن زمان  نیت کرده باشم که گوشتش برای فقرا باشد. آیا واجب است  به این گمان ضعیف عمل کنم؟ یا مقداری از گوشت را میتوان برای خودم یا غیرفقرا مصرف کرد؟

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محسن-زاده
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس احکام

سلام علیکم

اگر نذر شرعی کرده‌اید و اکنون در وجود شروط و قیودی در نذر شک دارید مثل اینکه نمی دانید آیا نذر کرده اید به فقرا هم داده شود یا خیر؟ اگر به اصل نذر عمل کنید کافی است

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

در 8 خرداد 1401 در 17:54، محسن زاده گفته است:

سلام علیکم

اگر نذر شرعی کرده‌اید و اکنون در وجود شروط و قیودی در نذر شک دارید مثل اینکه نمی دانید آیا نذر کرده اید به فقرا هم داده شود یا خیر؟ اگر به اصل نذر عمل کنید کافی است

باسلام و تشکر از جواب... صرفا جهت دانستن احکام نذر، مجدد مزاحم شدم بپرسم که از کارشناس  رادیو معارف شنیدم که گاهی باید برای ادای نذر به شک هم عمل شود تا بری الذمه شوید.  این حکم در چه موردی است؟

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• کارشناس ارشد

سلام علیکم گاهی یقین به اصل نذر دارید ولی نمیدانید این کار را نذر کرده اید یا ان کار ، لازم است هر دو فعل انجام شود . اما در جواب قبل اگر نذر کردید ومیدانید چه چیزی نذر شده اما نمیدانید وشک‌کردید ایا در این نذر فلان قید را هم نذر کردم یا خیر ؟در این مورد انجام ان قید لازم نیست .

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• مهدی پور عنوان را به اگر کسی مطمئن باشد که نذری داشته، اما یادش نیست که به چه چیزی نذر کرده است، تکلیفش چیست؟ تغییر داد

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • اضافه کردن...