رفتن به مطلب

..... مهمان

ارسال های توصیه شده

زمانی که بدانیم چیزی مانند پتو و یا مبل با برخورد منی نجس شده است آیا این نجاست در صورت تماس آن چیز با بدن دیگر اعضای خانواده در صورتی که ندانند آنجا نجس شده(( زیرا شرم به گفتن دارم)) نجس میشود؟

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: موسوی
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس احکام

سلام علیکم

صرف برخورد نجاست با بدن یا چیز دیگر نجاست انتقال پیدا نمی‌کند؛ بلکه اگر هر دو شیء یا یکی از آن دو طوری تر باشد که سرایت کننده باشد و در دیگری اثر بگذارد در این صورت آن شیء (بدن) نجس می‌شود.

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

ببخشید در همین مورد اگر شخصی که جای نجس مینشیند و بعد چند دقیقه عرق کند و ندانیم به نجاست برخورد داشته یا نه((البته به احتمال خیلی خیلی بالا چون مبل کوچک است و قسمت نشیمنگاه تقریبا همه جای کفی مبل را بگیرد آن شخص به نجاست برخورد کرده))  بدنش نجس میشود؟((این را هم بگویم که فقط قسمتی از روکش روی مبل با چند قطره کم نجس شده و چند ساعت بعد با دستمال هم آنجا را تمیز کردم و بعد ها آنجا خشک شده و بو نمیدهد و همچنین این را هم بگم که  من وسواس خودم را در باره این نوع موارد با لطف خدا و بعد از توبه گناه برطرف کردم اما همین مسئله که بدن اعضای خانواده ام نجس شده یا نه خیلی میترسم))  لطفا کمکم کنید. 

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• کارشناس ارشد

نسبت به انها تکلیفی ندارید وسعی کنید حساسیت خود را در حلال وحرام خدا که تکلیف شماست  بکار بگیریدوبه تکلیف دیگران  کاری نداشته باشید .

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• مهدی پور عنوان را به سرایت نجاست تغییر داد

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...