رفتن به مطلب

نجس شدن موبایل و روش تطهیر با آب

پرسش کننده مهمان

ارسال های توصیه شده

پرسش کننده مهمان

سلام.بنده در گذشته نسبتا نزدیک  وقتی از خواب بیدار میشدم و می‌دیدم محتلم هستم ،دستم هم نجس میشد و آن را به گوشی میزدم و با عرق کردن به نظر می‌رسد نجاست به گوشی منتقل شده.حال سوال بنده این است که چگونه باید نجاست موبایل را برطرف کرد  آیا اینکه دستمال را خیس کنیم و آب روی دستمال به صورت قطره بزرگ روی موبایل بریزد و با دستمال آن را بکشیم نجاست از روی سطح پاک میشود؟ اگر نمیشود راهی برای پاک شدن گوشی به بنده بگویید.

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس ارشد

سلام علیکم برفرض نجس شده باشد به این طریقه که ذکر کردید پاک نمیشود ،راه تطهیر شستن است هر چند شستن وتطهیر ان واجب ولازم نیست فقط مراقب باشید با دست خیس به ان نزنید . تمام این مطالب در فرضی است که قطعا بدانید نحس است.

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
خرم نژاد مهمان

سلام بنده در گذشته با دست نجس شده به گوشی دست زده بودم و احتمال میدهم که حتما قبلاً نجس شده به همین خاطر همیشه موقع استفاده کردن از گوشی و لمس شیشه ی آن ترس نجس شدن دستم را دارم زیرا وقتی انگشتم را به صفحه گوشی میزنم رد رطوبت یا خیسی بر گوشی میمونه که خیلی کم است و سریع از بین نمیره و نمیدانم آیا این باعث انتقال نجاست میشه یا خیر حال وظیفه من در رابطه با این موضوع چیست آیا باید برای تطهیر دستم حتما آن را بشویم و اینکه آیا دستم نجس میشه و  این رطوبت مسری است؟

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محسن-زاده
لینک به دیدگاه

• کارشناس احکام

سلام علیکم

همین که علم به سرایت ندارید خوب است و نمی‌توان حکم به نجاست کرد غیر از اینکه شما در اصل نجس شدن گوشی هم تردید دارید لذا ذهن خود را درگیر این امور وسواس گونه نکرده اعتنا ننمایید

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• مهدی پور عنوان را به نجس شدن موبایل و روش تطهیر با آب تغییر داد

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • اضافه کردن...