رفتن به مطلب

رسول مهمان

ارسال های توصیه شده

سلام .هیچ جای خانه مان را پاک نمیدانم حتی آب و یا چیزهای دیگر ... من وسواس دارم و گاهی بخاطر آبکشی های زیاد و وضو و غسل و یا نماز تعادل روحی ام را از دست میدم ... و کفر میکنم و طوری شده که آگاهانه منجر به سرایت نجاست به لباس ها و ظرف و غیره شدم که نجاست را با چشم دیدم و یقین متعارف دارم که سرایت دادم .حالا  میخوام توبه کنم و نماز بخوانم و به مسیر زندگی بدون وسواس برگردم اما بخاطر سرایت دادن نجاست ،دوباره انگیزه ام رو از دست میدم .اگه کسی از اهل خانه به وسایل دست بزند مثل اینکه من رو آتیش زده و دچار افسردگی شدید میشم ؟
لطفا با وجود سرایت دادن نجاست و  اینکه واقعا نجس شدن و شرعا و عرفا نجاست ثابت شده است ،راهنمایی کنید
ایت الله سیستانی

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس ارشد

سلام علیکم وسواس یک بیماری روانی وحالتی شیطانی است که لازم است با تمرین زیاد ومراجعه به متخصصین فن درمان کنید . از نظر شرعی شخص وسواسی موظف است به وسوسه های خود اعتنا نکند وهمانند مردم عادی بشوید ورفتار کند .

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

عرض شده است که نجاست را سرایت داده و عرف مردم هم سرایت نجاست را تایید کردن راه حل این موضوع را بیان کنید

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محمدآبادی
لینک به دیدگاه

• کارشناس احکام

با سلام و احترام

اگر یقین دارید که نجاست را منتقل کرده‌اید، به‌گونه‌ای که اگر جریان را به اطرافیانتان بازگو کنید، آنها هم آن وسایل را نجس بدانند، در این صورت لازم است آن وسائل را تطهیر کرده و پاک کنید.

اما حتماً به روش آبکشی دقت داشته باشید و بیش از مقدار لازم شستشو ندهید.

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

سلام .هیچ جای خانه مان را پاک نمیدانم حتی آب و یا چیزهای دیگر ... من وسواس دارم و گاهی بخاطر آبکشی های زیاد و وضو و غسل و یا نماز تعادل روحی ام را از دست میدم ... و کفر میکنم و طوری شده که آگاهانه منجر به سرایت نجاست به لباس ها و ظرف و غیره شدم که نجاست را با چشم دیدم و یقین متعارف دارم که سرایت دادم .حالا  میخوام توبه کنم و نماز بخوانم و به مسیر زندگی بدون وسواس برگردم اما بخاطر سرایت دادن نجاست ،دوباره انگیزه ام رو از دست میدم .اگه کسی از اهل خانه به وسایل دست بزند مثل اینکه من رو آتیش زده و دچار افسردگی شدید میشم ؟
لطفا با وجود سرایت دادن نجاست و  اینکه واقعا نجس شدن و شرعا و عرفا نجاست ثابت شده است ،راهنمایی کنید
ایت الله سیستانی

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: ناظم-ارشد
لینک به دیدگاه

• تیم ناظمان

با سلام و احترام

لطفاً از ارسال مکرر سؤال خودداری بفرمایید.

وضعیت: تأییدشده توسط: ناظم-ارشد
لینک به دیدگاه

• مهدی پور عنوان را به احکام وسواس تغییر داد

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • اضافه کردن...