رفتن به مطلب

مهاجرت به اروپا

جوادی مهمان

ارسال های توصیه شده

جوادی مهمان

سلام علیکم

ازدواج کردن با کسی که در کشور اروپایی زندگی میکند و ازلحاظ اعتقادات و نماز و دین هیچ مشکلی ندارد ومطمئن هستیم که کاملا با ایمان است  ((مهاجرت کردن از کشور اسلامی با آن جایزاست))

دوم:برفرض خودشان را حفظ بکنند با ایمان بمانند هیچ تظمینی برای فرزاندانشان نیست و بستر بی اعتقادی بسیار فراهم است از این جهت امکان دارد بگوییم جایز نیست.

سوم :من شنیدم پناهنده شدن به کشور کفر حبط اعمال می آورد این درست است.

با سپاس و تشکر

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس ارشد

سلام علیکم چنانچه مهاجرت به سرزمین کفر مانع دین داری وعمل به دستورات دین شود جایز نیست ولی اگر از این جهت مانعی نباشد حرام نیست .

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

مهاجرت مهمان

سلام علیکم،حاج آقا بنده رو در نظر بگیرید که مثلا در کشور عراق زندگی میکنم واسم حکومتش اسلامی است ولی از اسلام خبری نیست ولی درعوض به اسم اسلام سرکوب و اعدام میکنن،به نظرتون حکومت عراق با این شرایط برای بچه های بنده خطرناکتر از بلاد کفر نیست که درسته اسلام رو قبول ندارن ولی لااقل به اسم امام علی علیه السلام وقران سر نمیبرن؟

به عبارت دیگه سوالم اینه:اگر حکومت به اسم اسلامی وبه رسم غیراسلامی عراق باعث بشه دین من و بچه های من به اسلام وقران سست بشه آیا وظیفه بنده مهاجرت کردن هست یا نه؟

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محسن-زاده
لینک به دیدگاه

• کارشناس احکام

اینکه گفته می‌شود بلاد کفر از باب ابتلای بیشتر است آری اگر انسان ولو در محله‌ای از کشور اسلامی باشد که نتواند دین خود و اهلش را حفظ نماید وظیفه دارد به محله‌ی ‌‌‌‌دیگری از شهر نقل مکان کند

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...