رفتن به مطلب

تقلید بدون شناخت

ارسال های توصیه شده

باسلام و احترام 

در سال۹۲ وقتی من نوجوان بودم و اول دبیرستان یک روز معلم پرورشی ما رساله های آورده بود از قضا رساله های آیت الله سیستانی را هم آورده بود که یکی از دوستان من گفت مرجع من آیت الله سیستانی هست من هم به طمع گرفتن رساله گفتم مرجع من هم آیت الله سیستانی هست اصلا شناختی هم از آیت الله سیستانی نداشتم (البته  چند سال پیش از این ماجرا در مدرسه راهنمایی که بودم یک روز رساله مخصوص نوجوانان مخصوص پسر از آیت الله مکارم به ما دادند اما تا آنجا که یادم هست این رساله را به همه دادند بعد همان موقع دقیقا یادم نیست گفتم مرجع من آیت الله مکارم هست بدون هیچ شناختی )بعد چندسال بعد من در اینترنت گشتم و دیدم که جامعه مدرسان قم مراجع اعلم را گفته اند که آیت الله سیستانی هم جزو آن افراد بود من هم که رساله ایشان را داشتم بیشتر ترغیب شدم ایشان را انتخاب کنم الان هم ایشان را دوست دارم و احکام را طبق نظر ایشان عمل میکنم آیا انتخاب مرجع من درست هست یا نه؟ وآیا آن افراد که جامعه مدرسان قم گفته اند اعلم هستندمی شود مثلا در  انجام غسل از مرجعی که جزو آن افراد اعلم است تقلید نمود یعنی از آیت الله مکارم در انجام غسل تقلید کنیم و از آیت الله سیستانی در انجام  غسل تقلید نکنیم؟ با توجه به اینکه مرجع ما آیت الله سیستانی هست  

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محسن-زاده
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس احکام

سلام علیکم

با توجه به نظر اهل خبره تقلید شما از آیت الله سیستانی صحیح است و در مسایلی که ایشان احتیاط واجب دارند من جمله مساله خروج از زیر دوش میتوانید به اعلم بعد از ایشان رجوع کنید

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• ثبت سیستمی عنوان را به تقلید بدون شناخت تغییر داد

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...