رفتن به مطلب

سوال مفهوم و برداشت قرانی

ارسال های توصیه شده

با سلام و عرض ادب 

احتراما با عنایت به اینکه طبق آیهسوره مبارکه شوری آیه 9.
ام اتخذوا من دونه اولیاء فالله هو الولی وهو یحیی الموتی وهو علی کل شیء قدیر
آیا آنها غیر از خدا را ولیّ خود برگزیدند؟! در حالی که «ولیّ» فقط خداوند است و اوست که مردگان را زنده می‌کند، و اوست که بر هر چیزی تواناست!

پس چرا ما شیعیان در اذان و اعتقادات حضرت امام علی ع را ولی خدا می گوییم 

سوال دو 

با عنایت به ایه

[۹/۷،‏ ۱۱:۰۲] Mhdi: سوره مبارکه بقره آیه 8.
ومن الناس من یقول آمنا بالله وبالیوم الآخر وما هم بمومنین
گروهی از مردم کسانی هستند که می‌گویند: «به خدا و روز رستاخیز ایمان آورده‌ایم.» در حالی که ایمان ندارند.
[۹/۷،‏ ۱۱:۰۲] Mhdi: سوره مبارکه بقره آیه 9.
یخادعون الله والذین آمنوا وما یخدعون الا انفسهم وما یشعرون
می‌خواهند خدا و مؤمنان را فریب دهند؛ در حالی که جز خودشان را فریب نمی‌دهند؛ (اما) نمی‌فهمند.
[۹/۷،‏ ۱۱:۰۲] Mhdi: سوره مبارکه بقره آیه 10.
فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا ولهم عذاب الیم بما کانوا یکذبون
در دلهای آنان یک نوع بیماری است؛ خداوند بر بیماری آنان افزوده؛ و به خاطر دروغهایی که میگفتند، عذاب دردناکی در انتظار آنهاست.
[۹/۷،‏ ۱۱:۰۳] Mhdi: سوره مبارکه بقره آیه 11.
واذا قیل لهم لا تفسدوا فی الارض قالوا انما نحن مصلحون
و هنگامی که به آنان گفته شود: «در زمین فساد نکنید» می‌گویند: «ما فقط اصلاح‌کننده‌ایم»!
[۹/۷،‏ ۱۱:۰۳] Mhdi: سوره مبارکه بقره آیه 12.
الا انهم هم المفسدون ولکن لا یشعرون
آگاه باشید! اینها همان مفسدانند؛ ولی نمی‌فهمند.
[۹/۷،‏ ۱۱:۰۴] Mhdi: سوره مبارکه بقره آیه 13.
واذا قیل لهم آمنوا کما آمن الناس قالوا انومن کما آمن السفهاء الا انهم هم السفهاء ولکن لا یعلمون
و هنگامی که به آنان گفته شود: «همانند (سایر) مردم ایمان بیاورید!» می‌گویند: «آیا همچون ابلهان ایمان بیاوریم؟!» بدانید اینها همان ابلهانند ولی نمی‌دانند!

ایا منظور خداوند متعال ما مسلمانان نیستیم که به فرقه های متفرقه تقسیم شده و همدیگر را می کشیم چرا که در ادیان دیگر هیچ اختلافی از نظر عقیدتی با هم ندارن 

سوال ۳

ایا ما شیعیان می توانیم گلچینی از ایمان و عمل تمام فرقه ها آنچه که از نظر عقلی درست است انتخاب نموده و به آنها عمل کنیم 

مثلا وضو را طبق سنی ها انجام دهیم و نماز را طبق شیعه ها بخوانیم ولی در ۵ وقت شرعی  و...

ممنونم از اینکه راهنمایی فرمایید به خدا مانده ام که به کدام یک از آنها اعتقاد داشته باشم

سوال آخر 

من که شیعه هستم و ۱۵ سال است که به علت تصادف منجر به فوت یک بچه افسردگی مزمن گرفته ام و حوصله و توان هیچ یک از مسائل شرعی  را نمی توانم انجام دهم حتی حوصله در حدی که نام پیامبر ص می آید توان و حوصله صلوات فرستادن را ندارم حتی نمی توانم به روح والدینم قسم در حالت خوابیده نماز بخوانم 

تکلیف من در پیشگاه الهی و آخرت چه خواهدبود

با تشکر از زحمت و صبر و حوصله شما

اجرتان با خدا 

وضعیت: با سپاس توسط: محسن-زاده
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...